fbpx
Hakan Duman
Hakan DumanPsikolog Dr.

Psikoloji Okuryazarlığı Kursu

Psikoloji Okuryazarlığı Kursu

Dr. Hakan Duman

Psikolog Dr. Hakan Duman

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Bir süre alanda çalıştıktan sonra 2012 yılında Haliç Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans eğitimini 2014 yılında Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü Psikoz Araştırmaları Biriminde yürüttüğü şizofreni hasta ve hasta yakınlarının duygu dışavurum düzeyleri konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. Arel Üniversitesinden Klinik Psikoloji Doktora derecesini almıştır ve eğitimini tamamlamıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneğinden Rorschach Testi ve Tematik Algı Testi eğitimlerini tamamlamıştır. 2014-2016 yılları arasında Denetleme Kurulu üyeliğini yaptığı Nöropsikoloji Derneğinden Nöropsikolojik Testler eğitimini almıştır. MMPI-1 ve MMPI-2 ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Bİr dönem İstanbul Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Halen İstanbul Gedik Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalında doktor öğretim üyesi ve Etik Kurul üyesi olarak görev yapmaktadır.


Klinik Çalışma Alanları

Duygudurum Bozuklukları, Anksiyete Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Psikotik Bozukluk, Psikolojik Travma ve Patolojik Yas, Kronik Hastalıklarda Destekleyici Psikoterapi, Demans ve Nörodejeneratif Hastalıklar.

2014 yılından bu yana Haliç Üniversitesi, İstanbul Gedik Üniversitesi, Medipol Üniversitesi ve Arel Üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans seviyesinde psikoloji dersleri vermiştir.

Klinik ve Akademik çalışmalarına İstanbul Psikoloji Okulu bünyesinde devam etmektedir.

2014-2016 yılları arasında Nöropsikoloji Derneği Denetleme Kurulu üyeliği yapmıştır.

logo band colored@1X
© 2021, İstanbul Psikoloji Okulu