fbpx
Hakan Duman
Hakan DumanPsikolog Dr.

Psikoloji Okuryazarlığı Kursu

Psikoloji Okuryazarlığı Kursu

Hakan Duman

Psikolog Dr. Hakan Duman

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Bir süre alanda çalıştıktan sonra 2012 yılında Haliç Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans eğitimini 2014 yılında Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü Psikoz Araştırmaları Biriminde yürüttüğü şizofreni hasta ve hasta yakınlarının duygu dışavurum düzeyleri konulu tez çalışmasıyla tamamlamıştır. Rorchach ve Projektif Testler Derneğinden Rorschach Testi ve Tematik Algı Testi eğitimlerini tamamlamıştır. 2014-2016 yılları arasında Denetleme Kurulu üyeliğini yaptığı Nöropsikoloji Derneğinden Nöropsikolojik Testler eğitimini almıştır. 2014 yılında Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora programına birincilikle girmiş ve halen doktora eğitimine devam etmektedir.

Yüksek Lisans ve Doktora eğitimleri süresince çeşitli psikolojik test ve psikoterapi eğitimlerini almıştır.

2014 yılında Davranış bilimleri Enstitüsünden EMDR I. Düzey eğitimini tamamlamıştır.

Şuana kadar 500 saatin üzerinde psikoterapi seansı yürütmüştür.

MMPI Eğitimini Türk Psikologlar Derneğinden almıştır. Ayrıca Prof. Dr. Meral Çulha ile MMPI-1 ve MMPI-2 ile ilgili eğitimler almış, MMPI-1 ve MMPI-2 ile ilgili araştırmalar yapmıştır.

Köklü bir eğitim kurumu olan İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinden Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yürütülen Nicel ve Nitel Araştırma Yöntemleri Eğitimini tamamlamıştır.

Klinik Çalışma alanları

Duygudurum Bozuklukları, Anksiyete Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Psikotik Bozukluk, Psikolojik Travma ve Patolojik Yas, Kronik Hastalıklarda Destekleyici Psikoterapi, Demans ve Nörodejeneratif Hastalıklar.

2014 yılından bu yana Haliç Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde lisans ve yüksek lisans seviyesinde psikoloji dersleri vermektedir.

Klinik ve Akademik çalışmalarına İstanbul Psikoloji Okulu bünyesinde devam etmektedir.

2014-2016 yılları arasında Nöropsikoloji Derneği Denetleme Kurulu üyeliği yapmıştır.

Ulusal Psikoloji Birliği Kurucusu
Ulusal Psikometri Derneği Kurucusu

logo band colored@1X