İstanbul Psikoloji Okulu

İstanbul Psikoloji Okulu olarak, 2009 yılından bu yana Psikoloji Biliminin Akademik, Klinik ve Eğitim alanlarında bireylere ve kurumlara hizmet vermekteyiz.
Bu şu demek oluyor;
Akademik
Psikoloji Biliminin güncel ve merak edilen konularında çeşitli üniversite, kurum ve kuruluşlar işbirliği içerisinde araştırmalar yapıyoruz ve sonuçlarını yayınlıyoruz.
Klinik
Bireylere gündelik yaşantılarında karşılaştıkları psikolojik sorunlarla baş edebilmeleri için, güncel, etkili, kanıta dayalı psikoterapi yöntem ve teknikleriyle çözüm yolları üretmelerine yardımcı oluyoruz. Bu süreçte onlara rehberlik ve danışmanlık ediyoruz.
Eğitim
Bireylere,  Ruh Sağlığı profesyonellerine ve kurumlara ihtiyaç duydukları bilgi, beceri ve donanımı kazandırmaya yönelik eğitim programları hazırlayarak uyguluyoruz.
Başka neler mi yapıyoruz?

Bireyleri ve toplumu ruh sağlığı ve hastalıkları konusunda bilinçlendirerek stigmatizasyonla mücadele ediyoruz.

Bunun için 3A -Anla/Anlat/Azalt- formülünü kullanıyoruz.

Misyonumuz
Psikoloji Biliminin ilke ve prensiplerini, psikoloji temelli teknolojiyi kullanarak sahip olduğumuz bilgi, beceri, teknik ve beşeri donanımla bireylere, Ruh Sağlığı Profesyonellerine ve Kurumlara hayatlarını/işlerini kolaylaştıracak insan merkezli çözüm yolları sunmak.
Vizyonumuz
Bireysel ve toplumsal ihtiyaçları gözeten psikoloji temelli teknoloji ve sistemler üretmek.

UZMANLARIMIZ


Pervin Sevda BıkmazKurucu / Psikiyatrist,
Öğretim Üyesi
Pervin Sevda Bıkmaz
Pervin Sevda BıkmazKurucu / Psikiyatrist,
Öğretim Üyesi

1995 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.2003 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini, 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sağlık Hizmetleri Yönetimi MBA eğitimini tamamladı.

CV'SİNE GÖZ AT


Hakan DumanKurucu / Uzman Psikolog, Klinik Psikoloji Doktora Öğrencisi
Hakan Duman
Hakan DumanKurucu / Uzman Psikolog, Klinik Psikoloji Doktora Öğrencisi

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Bir süre alanda çalıştıktan sonra 2012 yılında Haliç Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans eğitimini 2014 yılında Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü Psikoz Araştırmaları Biriminde yürüttüğü şizofreni hasta ve hasta yakınlarının duygu dışavurum düzeyleri konulu tez çalışmasıyla tamamlamıştır.

CV'SİNE GÖZ AT